transport

Przewoźnik czy spedytor

Tagi: transport, dnia: 15.01.2015
Częsty dylemat nad wyborem przewoźnika czy spedytora wynika z braku świadomości obowiązków i odpowiedzialności tych dwóch grup zleceniobiorców, jak też trudności z kalkulacją kosztów. Co zatem zyskuje producent ze współpracy z przewoźnikiem, a co ze spedytorem?
Korzyści współpracy z przewoźnikiem 
Korzystając z usług przewoźnika  firma, zlecająca ładunek, podpisuje umowę, której przedmiotem jest dostarczenie towaru o ustalonym terminie do wyznaczonego miejsca. W czasie świadczenia tej usługi przewoźnik ponosi całkowitą odpowiedzialność za ładunek. Tym samym,  jeśli ulegnie on w jakikolwiek sposób uszkodzeniu lub nie zostanie dostarczony na czas, poniesienie kosztów leży po stronie firmy transportowej.  Łatwo jest więc pociągnąć go do odpowiedzialność prawnej. Z kolei z powodu współpracy bezpośredniej korzystanie z usług przewoźnika będzie wymagało mniejszego nakładu finansowego.

Korzyści współpracy ze spedytorem

W porównaniu z przewoźnikiem zakres czynności, jakich przy podpisywaniu umowy zobowiązuje się dopilnować spedytor, jest znacznie większy. Zajmuje się on bowiem zarówno przewozem (na wszystkich etapach przemieszczania się towaru) jak i wszystkimi sprawami związanym z załatwieniem kompletu odpowiednich dokumentów dotyczących zlecenia. Spedytor podejmuje się również kontaktów z urzędem celnym oraz bierze odpowiedzialność za magazynowanie towaru. Najmocniejszym argumentem przemawiającym za korzystaniem z usług spedytora jest więc oferowany przez niego kompleksowy zakres działań. 

http://www.trans.eu/pl/aktualnosci/przewoz-czy-spedycja
1


Więcej aktualności transportowych:

 
Copyright © 2008 - 2016 Portal transportowy Eu transport .pl
wolne ładunki, wolne pojazdy, spedycja, transport, giełda ładunków pojazdów, logistyka, portal transportu
Rynek paliw w Polsce - Portal Rolny - Spawanie światłowodów - Ogrzewnictwo
Kursy paznokci Kraków - Dentysta Toruń - Portal handlowy - Portal kosmetyczny - Petromir
Internetowy sklep elektryczny